Op.Dr. Ahmet Caymaz | KBB Hastalıkları. Baş & Boyun Cerrahisi Uzmanı – İzmir

Septorinoplasti Nedir?

Septoplasti

Septorinoplasti Nedir?

Burun yapısındaki problemler üç farklı şekilde ele alınır.

Bunlar:

  • Foksiyonel,
  • Estetik ya da
  • Hem fonksiyonel hem estetik sorunlara yol açabilir.

Özellikle günümüzde kadınlar burun yapısına ve görünümüne daha fazla dikkat etmekte ve estetik ameliyatlara daha fazla ilgi göstermektedir.

Septorinoplasti, burun şekil bozukluklarının ve nefes alımını engelleyen kemik ve kıkırdak eğriliklerinin düzeltilmesine yönelik gerçekleştirilen fonksiyonel burun estetiği ameliyatlarının adıdır.

Septorinoplasti Operasyonu

Septorinoplasti veya septoplasti günümüzde en çok uygulanan cerrahi operasyonlardan birisidir. Burnunuzda nefes alma sorunları yaşıyorsanız, yaşam kalitenizin yükseltilmesi adına bu işlem sizler için çok faydalı olacaktır. Septoplasti operasyonu ile birlikte sapmaya uğramış septum düzelir ve eğer hekim gerekli görür ise sinüzit tedavi edilerek orada yer alan polipler çıkarılır. Burun içindeki genişleyen konka (burun dokusu) azaltılır ve hava yolu açılarak yeniden rahatlıkla nefes alış verişi sağlanır.

Doğuştan gelen, diğer bir deyişle genetik problemlere bağlı olarak ortaya çıkan burun yapısında bozukluk olan kişiler, burundaki yapısal bozukluk sebebiyle nefes almada güçlük çeken kişiler ve buna ek olarak sonradan meydana gelen travmalar sonucu ortaya çıkan burundan nefes alamama gibi sorunları olan kişiler septorinoplasti ameliyatı olabilmektedirler.

Septorinoplasti

İle ilgili daha detaylı bir bilgi almaya ne dersiniz? KBB hastalıkları, baş ve boyun cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Caymaz tarafından detaylı bir ön muayene olmak için hemen aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.