Op.Dr. Ahmet Caymaz | KBB Hastalıkları. Baş & Boyun Cerrahisi Uzmanı – İzmir

Estetik Yüz Cerrahisi

estetikyuz-germe

Estetik Yüz Cerrahisi nedir?

Günümüzde farklı yaş gruplarındaki bireyler yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç görünmek ya da yüzde ki kusurları ve kırışıklıkları düzeltmek amacıyla yüz estetiği uygulamalarından faydalanmaktadırlar. Yüzü oluşturan farklı bölümlerin doğal ve simetrik bir görünüme kavuşması daha genç bir görünüm yaratmaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde cerrahi operasyonların yanı sıra ameliyatsız yöntemlerde sunan yüz estetiği uygulamaları sayesinde istenilen görünüme sahip olmak artık zor değildir. 

Plastik Cerrahi Bölümünün bir alt dalı olan yüz estetiği; özellikle ilerleyen yaşlardan sonra dış etkenler nedeniyle görülen deformasyonları tersine çevirmek ya da yapısal olarak görünümünden hoşnut olunmayan yüz bölgelerini değiştirmek amacıyla kişilerin sıkça başvurduğu ameliyatlı ya da ameliyatsız uygulamaların tümü olarak adlandırılır.

Estetik Yüz Ameliyatı

İle ilgili daha detaylı bir bilgi almaya ne dersiniz? KBB hastalıkları, baş ve boyun cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Caymaz tarafından detaylı bir ön muayene olmak için hemen aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.